Ambiyans Bilgi ve Ä°letişim Ana sayfa   Site haritası   Eposta   Sık kullanılanlara ekle     
  Ambiyans WEB Sitesi Tasarım
 
Hizmetlerimiz
 
Web Sitesi Tasarım
Neden bir WEB siteniz olmalı?
Firmanızın İnternette Yer Almaması İçin Nedenleriniz Mi Var?
Size nasıl bir site gerekli?
Statik WEB tasarım
Dinamik WEB sayfası
Intranet uygulamaları
KOBI'lerin internet stratejileri nasıl olmalı
Internet ihracatçıya nasıl yardımcı olabilir?
Zaten bir WEB sitem var yenilemem gerekir mi?
Hosting / Yayınlama
Promosyon / Eşantiyon
Interaktif CD
Katalog / Brosür
Fotograf çekimi
Grafik tasarım
 
Dinamik WEB sayfası
 

Dinamik bir web sitesinde, farklı içerik ile sunulması istenen kısımlar bir veritabanında tutulur ve sayfa çağrıldığında bu bilgiler veritabanından alınarak HTML kodları içinde sunulur. Sonuç olarak sayfayı çağıran bilgisayara giden bilgi statik bir web sitesindeki ile aynıdır, ama istek anında oluşturulmuştur. Gösterilecek sayfaların genel bir yapısı olduğunu ve içeriklerinin değişken olduğunu düşünelim. Bu durumda genel tasarım (örneğin başlık kısmı, logo vb.) tek başına veritabanında ya da dinamik içeriği oluşturacak scriptin (örneğin PHP, ASP, JSP kodu) içinde bulunur, ancak içeriğin (örneğin metinin) geleceği yerde scriptte bir değişken vardır. Bu değişken her sayfa için karşılık gelen metin veritabanından okunarak değiştirilmesi için kullanılır.

Eğer aşağıdakilerden birinden haberiniz varsa aslında farkında olmadan siz de en az bir içerik yönetim sistemi kullanıyorsunuz ama normal üye yetkileri ile: Facebook, Blogger, Bildirgeç, MSN, iGoogle vs.

İçerik deyince akla düzyazı, resim, video, müzik gibi sayfaya konulabilecek kaynaklar ve siteden indirmeye veya siteye yüklemeye uygun diğer dosyalar gelir.

Yönetim deyince akla yönetilmesi gereken kaynaklar ve yönetmesi gereken farklı seviyelerde yöneticiler gelir.

İçerik yönetim sisteminin varolma amacı, internet gibi etkin bir paylaşım ortamında, herkesin kendisine verilen yetkiler çerçevesinde sitedeki kaynaklara erişebilmesi, düzenleyebilmesi ve diğerleriyle paylaşabilmesini sağlamaktır. Tamamen dinamik olan bu sistemlerin yüzlerce çeşidi bulunmaktadır.

İçerik yönetim sistemleri modüler yapıda olduklarından, LEGO oyuncakları gibi modüllerin yerleri değiştirilebilir, ekleme çıkarma yapılabilir.

Ambiyans sizin ihtiyaçlarınıza uygun sistemi mevcut alt yapısı ile uyarlayarak kullanıma açmaktadır. Eğer aşağıdaki özelliklere kolay yoldan sahip olmak istiyorsanız, hazırlayacağımız içerik yönetim sistemlerinden biri mutlaka sizin için uygun olacaktır:

 • Şirket Web sitesi veya portalı
 • Şirket intranet ve extraneti
 • Online dergi, gazete yayıncılığı
 • E-ticaret ve online rezervasyon
 • İdari uygulamalar
 • Küçük Şirket Web siteleri
 • Dernek ve organizasyon Web siteleri
 • Topluluk tabanlı portallar
 • Okul ve Dershane Websiteleri
 • Kişisel veya aile websiteleri

Web uygulamalarının bir diğer uzantısı da bu tür hazır içerik yönetim sistemleridir. Bu sistemlerin avantajı, sitenin içerik sayfa miktarı büyüdükçe yapılan yatırımın maliyetinin sayfa başı bedelinin azalması ve gelişmiş kullanıcı yönetimleri, zengin eklentileridir. Dezavantajı ise var olan görselde ve/veya şablonda değişiklik istenmesi noktasıdır. Bu tip programlar gelişmiş ve karmaşık bir yapı ihtiva ettiklerinden programcılarımızın bu tip uygulamalara yapmaları gereken müdahaleler ön araştırma ve uzmanlık istemektedir. Bu yüzden eğer bu tip kullanılırsa büyük maliyet avantajları ve büyük fonksiyonlarla çok faydalı olabilirler.

Ambiyans İçerik Yönetim Sistemi Hotmail, Yahoo, Gmail gibi kullanıcıların alışık oldukları WEB tabanlı eposta uygulamalarına ve günlük yaşamda sürekli kullandıkları Word'e benzer bir ara birim ile sürekli güncellenebilir yapıdadır.

Neden Dinamik Web Sitesi / Sayfası?

Özellikle içeriği sık değişen, ya da geniş bir içeriğe sahip sitelerde bir değişiklik yapılmak istendiğinde sadece veritabanındaki ilgili verinin değiştirilmesi sayfanın değişmesi için yeterlidir. Bu sayede kolay ve hızlı bir şekilde güncellenebilir ve geliştirilebilir. Benzer şekilde, sitenin genel görünümü ile ilgili bir değişiklik yapılacaksa bu sadece sayfa yapısı üzerinde bir kez yapılır. Yani değişikliği bir kere yapmak, sınırsız sayıda sayfanın bu değişiklikten etkilenmesini sağlar.

Dinamik Web Sitesi Avantajları

 • Hızlı ve Kolay Güncelleme
 • Veritabanına ulaşmak için bir panel sağlanırsa, web yapımcıya bağımlı olmadan site güncelleyebilme
 • Web sunucuda daha az yer kullanılması

Dinamik Web Sitesi Dezavantajları

 • Küçük sitelerde daha yüksek maliyet
 • Veritabanı sunan bir hosting (barındırma) planı gerekmesi

 

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız sizinle irtibata geçebilmemiz için burayı tıklayın.

Eğer benim de bir web sitem olsun istiyorsanız teklif almak için burayı tıklayın.

 
 
 
  Ana sayfa | Hakkımızda | Hizmetlerimiz | Referanslarımız | Tüm Haberler | Destek | İletişim
  Ambiyans Bilgi ve İletişim - Tüm hakları saklıdır ® 2009
 

adwords, alan adı, alan adı kaydı, alan adı kayıt, alan adı tescil, alan adı tescili, ambiyans, arama motoru kayıt, asp net hosting, asp web hosting, banner tasarımı, bedava domain, bedava forum hosting, bedava hosting, bedava web hosting, bedava web tasarım, broşür tasarım, cd basım, cd baskı, cd çoğaltma, cd tasarım, cd üretim, colocation, com domain, dedicated hosting, dedicated server, dizayn, domain hosting, domain kaydı, domain kayıt, domain name, domain register, domain reseller, domain tescil, domain tescili, domains, e ticaret, e ticaret sitesi, email hosting, eticaret, flash tasarım, grafik tasarım, grafik tasarımı, hazır site, hazır web sayfası, hazır web sitesi, hazır web tasarım, hosting, hosting firmaları, hosting net, hosting services, hosting şirketleri, hosting tasarım, interaktif cd, internet, internet reklam, internet reklamcılığı, internet sayfası tasarımı, internet sitesi, internet sitesi açma, internet sitesi tasarım, internet tasarım, internette reklam

isim tescili, istanbul web tasarımı, izmirde web tasarım, izmirde web tasarımı, joomla hosting, jsp hosting, kaliteli hosting, kartvizit cd, kartvizit tasarımı, katalog tasarımı, kiralık sunucu, kurumsal site, kurumsal web sitesi, linux hosting, logo, logo tasarım, logo tasarımı, logo tasarim, mail hosting, modern sayfa tasarımı, mssql hosting, mysql hosting, php mysql hosting, plesk hosting, radyo hosting, reklam, reklam ajansı, reklam ver, reklam vermek, reseller hosting, sayfası tasarım, site açmak istiyorum, site kayıt, site tasarım, site tasarımı, site tasarim, site tasarimi, site yapımı, sql server hosting, streaming hosting, tanıtım cd, türkçe domain, türkçe hosting, türkçe web tasarım, türkiye hosting, ucuz, ucuz domain, ucuz hosting, ucuz web hosting, ucuz web sitesi, ucuz web tasarım, ucuz web tasarımı, veb sitesi, veb tasarım, web alanı, web alani, web çözümleri, web design, web design istanbul, web dizayn, web domain, web grafik tasarımı, web hosting

web paketi, web pazarlama, web reklamı, web sayfa tasarım, web sayfası, web sayfası dizayn, web sayfası hazırlama, web sayfası tasarım, web sayfası tasarımı, web sayfası yapımı, web sayfasi, web site tasarımı, web sitesi, web sitesi hazırlama, web sitesi kurmak, web sitesi şablonları, web sitesi tasarım fiyatları, web sitesi tasarım şirketleri, web sitesi tasarımı, web sitesi tasarımı fiyat, web sitesi tasarim, web sitesi tasarimi, web sitesi yapanlar, web sitesi yapmak, web sitesi yaptırmak, web tasarım, web tasarım dersleri, web tasarım eğitimi, web tasarım firmaları, web tasarım fiyat, web tasarım fiyatları, web tasarım hizmetleri, web tasarım için, web tasarım kursları, web tasarım kursu, web tasarım şirketi, web tasarım şirketleri, web tasarım ücretleri, web tasarımı, web tasarımı fiyat, web tasarımı fiyatları, web tasarımı yapan, web tasarımı yapan firmalar, web tasarim, web tasarimi, web yapımı, web yazılım, web yönetim, website tasarımı, website tasarim, websitesi, webtasarım, webtasarim, wep site, wep site tasarımı, wep sitesi yapımı, wep tasarım, windows hosting, www tasarim