Ambiyans Bilgi ve İletişim Ana sayfa   Site haritası   Eposta   Sık kullanılanlara ekle     
  Ambiyans WEB Sitesi Tasarım
 
Hizmetlerimiz
 
Web Sitesi Tasarım
Neden bir WEB siteniz olmalı?
Firmanızın İnternette Yer Almaması İçin Nedenleriniz Mi Var?
Size nasıl bir site gerekli?
Statik WEB tasarım
Dinamik WEB sayfası
Intranet uygulamaları
KOBI'lerin internet stratejileri nasıl olmalı
Internet ihracatçıya nasıl yardımcı olabilir?
Zaten bir WEB sitem var yenilemem gerekir mi?
Hosting / Yayınlama
Promosyon / Eşantiyon
Interaktif CD
Katalog / Brosür
Fotograf çekimi
Grafik tasarım
 
Zaten bir WEB sitem var yenilemem gerekir mi?
 

Zaten web sitem var yenilemem gerekir mi?

İlk web sitesini oluşturmak, oldukça stresli bir girişimdir. Diğer sitelerden yararlanıp onları kopya etmektense, kendi işinizle uğraşmanız daha iyi olacaktır. Bir tasarımcı ile çalışmalı, eşsiz görünen ve iyi işleyen bir site oluşturmalısınız. Ve sonra; para, zaman ve enerji yatırımına yönelmelisiniz. Son olarak, işinizi tamamlamış olursunuz ve sitenize hayat vermenin zamanı gelmiştir.

Birçok işletme sahibi, bu süreçten geçer. Süreç sona erdiğinde, birçoğu bittiği için mutludur ve bunu yakın bir zaman içinde tekrar yapmak istemezler.

Fakat ne yazık ki, web siteleri sonsuza dek yaşamaz. Web sitenizin, şirketin mevcut vizyonu ile birlikte devam etmesini planlıyor da olsanız, işletmenizin geleceğini kesin olarak hesaplayamazsınız.

Sonuç olarak, siteniz ile ilgili bazı değişiklikler yapmanız gerekir. Bu değişikliklerin bazıları basit yeniliklerdir ve web sitenizi güncelleyerek bu yenilikleri gerçekleştirebilirsiniz. Fakat web sitenize yaptığınız eklemeler ve gözden geçirmeler sadece bir süre idare edebilir. Eğer siteniz kısmen güncelliğini yitirmişse, ya da size göre iyi işlemiyorsa; muhtemelen sitenizi baştanbaşa yeniden tasarlamanız gerekmektedir.

Sitenizi yeniden tasarlamanız gerektiğini gösteren bazı işaretler:

İşletmeniz değişti ya da büyüdüyse

Eğer işletmeniz, web sitenizi tasarladığınız zamanki konumda değilse; web sitenizi değiştirmenin zamanı gelmiştir. Fakat işletmenizin yönünü değiştirdiyseniz, yeni hizmet ve ürünler sunmaya başladıysanız ya da işletmeniz belirgin bir şekilde büyüme gösterdiyse, web sitenizi yenilemenin vakti gelmiş demektir. İşletmenizde yer alan değişiklerin, web sitenizin yapısında, tasarımında ve stratejisinde nasıl yansıtılması gerektiğini düşünün.

Siteniz 1995 yılında tasarlanmış gibi görünüyorsa

Bir web sitesinin uzun zamandır güncellenmediğini; yavaş yüklenen grafiklerden, sitenin parça parça yüklendiği eski tip “çerçeveli” kodlamalardan, küçük clip-art animasyonlardan ve HTML yerine resim olarak oluşturulmuş metinlerden anlayabilirsiniz. Siteniz bu özelliklerden birine bile sahipse, işletmeniz için pekiyi olmaz. Ziyaretçiler sizin fi tarihinden kalmış bir şirket olduğunuzu ve yeniliklere ayak uyduramadığınızı düşünebilirler. Web sitenizin modern görüntüsü, işletmenizin güvenilirliğini arttıracaktır.

Sitenizdeki bilgiler, kullanıcılar için kullanışlı değilse

Eğer web sitenizde yer alan metinlerden hoşnut değilseniz, ya da bu konuda kullanıcılardan sürekli soru alıyorsanız; web sitenizin metninde düzenlemeler yapmak ya da metni yeniden yazmak gerekebilir. Eğer sitenize zaman zaman bir şeyler ekliyorsanız ve bu eklemelerden dolayı sitenizde gezinmek zorlaştıysa; web sitenizde gezinmeyi kolaylaştırmak için, sitenizi yeniden tasarlamanız uygun olabilir. Web sitenizi ziyaret eden kişilerin, aradıklarını daha kolay bulmaları ve istedikleri bilgiye birkaç tıklama ile ulaşmaları iyi olacaktır.

Sitenizin eksikliklerinden dolayı özür dilemek zorunda kalıyorsanız

Siteniz bir gurur kaynağı olmalıdır. Müşterilere ve potansiyel müşterilere, işletmeniz ile ilgili bilgi vermenin en kolay yolu web sitesidir. Eğer bazı bilgilerin eksikliği ya da resimlerin hatası ya da tasarımın kötülüğü yüzünden özür dilemeniz gerekirse, müşteriler sizin yeterince profesyonel olmadığınızı düşünürler. Sitenizin şeklinin harika göründüğünü ve mükemmel olduğunu gören ziyaretçiler, yaptığınız işlerin de öyle olduğunu düşüneceklerdir.


Arama motorlarından iyi sonuç alamıyorsanız

Arama motorlarındaki düşük sıralamalar, sitenizin iyi optimize edilmemiş olmasından kaynaklanıyor olabilir. Arama motorunda üst sıralarda yer alamıyor olmanızın sebebi, sitenizin kötü tasarımı ya da hatalı kodlamalardır. Sitenizin çerçeveler kullanılmadan tasarlanmasına ve metinlerin HTML olarak kodlanmasına önem verin. Ayrıca flash sitelerin, arama motorları için optimize edilmesi oldukça zordur.


Web siteniz yeni müşteri getirmiyor ve satışlarınızın artmasını sağlamıyorsa

Eğer siteniz çok uzun bir süre önce tasarlanmışsa, sadece online bir broşür olarak görev yapıyor demektir. Aslında bu bir süre önceye kadar oldukça çok tercih ediliyordu. Fakat işletmeler, web sitelerinin bir broşürden daha fazla şey ifade ettiğini; satışları arttırmaya yardımcı olduğunu, yeni müşteriler sağladığını ve işletmeleri ileriye götürdüğünü fark ettiler. Web sitenizi yeniden tasarlarsanız; yeni müşteriler ve artan satışlara şunları da ekleyebilirsiniz:

Ziyaretçileri harekete çağırmak. Ziyaretçileri; bir şey satın almak, sizinle iletişime geçmek veya bülteniniz için kayıt olmak için teşvik eden aktiviteler.

İletişim formları, proje tahmin araçları ve otomatik mail gönderme hizmetleri, müşteriler ve potansiyel müşterilerle iletişim halinde olmanızı sağlayacaktır. Alışveriş sepeti satış yapmanızı sağlar.

İndirilebilen bilgi paketleri, makaleler, anketler ve broşürler de ürünleriniz ve hizmetleriniz ile ilgili tüketici sorularına yanıt verecek ve onları satın almaya itecektir. Eğer müşterilerin mail adreslerini ya da iletişim bilgilerini yazabilecekleri bir alan varsa, müşteri listenizi de genişletme imkanınız olabilir. Bunlar sitenizin size sağlayacağı yararlardan sadece bir kaçı. Sitenizin daha iyi bir performans göstermesi için, diğer siteleri ziyaret ederek fikir alabilirsiniz ve onların yararlandıkları özellikleri not edebilirsiniz.

Web sitenizi güncellemek çok pahalıya mal oluyorsa

Eğer sitenizde yaptığınız değişiklikler size çok pahalıya mal oluyorsa ve daha yapmanız gereken çok fazla şey varsa, sitenizi toptan yenilemenin zamanı gelmiş demektir. Sitenizde yapmak istediğiniz her şeyi tek tek yazın ve bir web tasarımcısına başvurun. Eğer yapmanız gereken büyük değişiklikler varsa, sitenizi baştan yaratmak daha ucuza mal olabilir.

Eğer siteniz Flash ile oluşturulmuş ya da sizin ekleme yapamayacağınız şekilde kodlanmışsa; sitenizi yeniden tasarlatmak ve kodlatmak ekleme yapmanıza imkan tanıyabilir. Eğer değişiklik yapabilme ve metin ekleyebilme imkanınız olursa, değişiklikleri kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz ve hiçbir ödeme yapmanız da gerekmez. Sitenizi müşterileriniz ve işletmeniz için en iyi konuma getirebilmek için, istediğiniz değişimi yapabilirsiniz.

Eğer siteniz, yukarıda sayılan problemlerden birine sahipse, yeniden tasarlama yapmanın vakti gelmiş demektir. Güncellemek ve revize etmek için gerekli adımlar, her türlü konu ve probleme göre değişecektir. Belki de en baştan başlamanız gerekmiyordur. Ve sitenizdeki problemlerin hepsini belirlediğinizden emin olun ki, kısa bir süre sonra yeniden güncelleme yapmanız gerekmesin.

 
 
 
  Ana sayfa | Hakkımızda | Hizmetlerimiz | Referanslarımız | Tüm Haberler | Destek | İletişim
  Ambiyans Bilgi ve İletişim - Tüm hakları saklıdır ® 2009
 

adwords, alan adı, alan adı kaydı, alan adı kayıt, alan adı tescil, alan adı tescili, ambiyans, arama motoru kayıt, asp net hosting, asp web hosting, banner tasarımı, bedava domain, bedava forum hosting, bedava hosting, bedava web hosting, bedava web tasarım, broşür tasarım, cd basım, cd baskı, cd çoğaltma, cd tasarım, cd üretim, colocation, com domain, dedicated hosting, dedicated server, dizayn, domain hosting, domain kaydı, domain kayıt, domain name, domain register, domain reseller, domain tescil, domain tescili, domains, e ticaret, e ticaret sitesi, email hosting, eticaret, flash tasarım, grafik tasarım, grafik tasarımı, hazır site, hazır web sayfası, hazır web sitesi, hazır web tasarım, hosting, hosting firmaları, hosting net, hosting services, hosting şirketleri, hosting tasarım, interaktif cd, internet, internet reklam, internet reklamcılığı, internet sayfası tasarımı, internet sitesi, internet sitesi açma, internet sitesi tasarım, internet tasarım, internette reklam

isim tescili, istanbul web tasarımı, izmirde web tasarım, izmirde web tasarımı, joomla hosting, jsp hosting, kaliteli hosting, kartvizit cd, kartvizit tasarımı, katalog tasarımı, kiralık sunucu, kurumsal site, kurumsal web sitesi, linux hosting, logo, logo tasarım, logo tasarımı, logo tasarim, mail hosting, modern sayfa tasarımı, mssql hosting, mysql hosting, php mysql hosting, plesk hosting, radyo hosting, reklam, reklam ajansı, reklam ver, reklam vermek, reseller hosting, sayfası tasarım, site açmak istiyorum, site kayıt, site tasarım, site tasarımı, site tasarim, site tasarimi, site yapımı, sql server hosting, streaming hosting, tanıtım cd, türkçe domain, türkçe hosting, türkçe web tasarım, türkiye hosting, ucuz, ucuz domain, ucuz hosting, ucuz web hosting, ucuz web sitesi, ucuz web tasarım, ucuz web tasarımı, veb sitesi, veb tasarım, web alanı, web alani, web çözümleri, web design, web design istanbul, web dizayn, web domain, web grafik tasarımı, web hosting

web paketi, web pazarlama, web reklamı, web sayfa tasarım, web sayfası, web sayfası dizayn, web sayfası hazırlama, web sayfası tasarım, web sayfası tasarımı, web sayfası yapımı, web sayfasi, web site tasarımı, web sitesi, web sitesi hazırlama, web sitesi kurmak, web sitesi şablonları, web sitesi tasarım fiyatları, web sitesi tasarım şirketleri, web sitesi tasarımı, web sitesi tasarımı fiyat, web sitesi tasarim, web sitesi tasarimi, web sitesi yapanlar, web sitesi yapmak, web sitesi yaptırmak, web tasarım, web tasarım dersleri, web tasarım eğitimi, web tasarım firmaları, web tasarım fiyat, web tasarım fiyatları, web tasarım hizmetleri, web tasarım için, web tasarım kursları, web tasarım kursu, web tasarım şirketi, web tasarım şirketleri, web tasarım ücretleri, web tasarımı, web tasarımı fiyat, web tasarımı fiyatları, web tasarımı yapan, web tasarımı yapan firmalar, web tasarim, web tasarimi, web yapımı, web yazılım, web yönetim, website tasarımı, website tasarim, websitesi, webtasarım, webtasarim, wep site, wep site tasarımı, wep sitesi yapımı, wep tasarım, windows hosting, www tasarim