Ambiyans Bilgi ve İletişim Ana sayfa   Site haritası   Eposta   Sık kullanılanlara ekle     
  Ambiyans WEB Sitesi Tasarım
 
Hizmetlerimiz
 
Web Sitesi Tasarm
Neden bir WEB siteniz olmal?
Firmanzn nternette Yer Almamas in Nedenleriniz Mi Var?
Size nasl bir site gerekli?
Statik WEB tasarm
Dinamik WEB sayfas
Intranet uygulamalar
KOBI'lerin internet stratejileri nasl olmal
Internet ihracatya nasl yardmc olabilir?
Zaten bir WEB sitem var yenilemem gerekir mi?
Hosting / Yaynlama
Promosyon / Eantiyon
Interaktif CD
Katalog / Brosr
Fotograf ekimi
Grafik tasarm
 
Zaten bir WEB sitem var yenilemem gerekir mi?
 

Zaten web sitem var yenilemem gerekir mi?

lk web sitesini oluturmak, oldukça stresli bir giriimdir. Dier sitelerden yararlanp onlar kopya etmektense, kendi iinizle uramanz daha iyi olacaktr. Bir tasarmc ile çalmal, esiz görünen ve iyi ileyen bir site oluturmalsnz. Ve sonra; para, zaman ve enerji yatrmna yönelmelisiniz. Son olarak, iinizi tamamlam olursunuz ve sitenize hayat vermenin zaman gelmitir.

Birçok iletme sahibi, bu süreçten geçer. Süreç sona erdiinde, birçou bittii için mutludur ve bunu yakn bir zaman içinde tekrar yapmak istemezler.

Fakat ne yazk ki, web siteleri sonsuza dek yaamaz. Web sitenizin, irketin mevcut vizyonu ile birlikte devam etmesini planlyor da olsanz, iletmenizin geleceini kesin olarak hesaplayamazsnz.

Sonuç olarak, siteniz ile ilgili baz deiiklikler yapmanz gerekir. Bu deiikliklerin bazlar basit yeniliklerdir ve web sitenizi güncelleyerek bu yenilikleri gerçekletirebilirsiniz. Fakat web sitenize yaptnz eklemeler ve gözden geçirmeler sadece bir süre idare edebilir. Eer siteniz ksmen güncelliini yitirmise, ya da size göre iyi ilemiyorsa; muhtemelen sitenizi batanbaa yeniden tasarlamanz gerekmektedir.

Sitenizi yeniden tasarlamanz gerektiini gösteren baz iaretler:

letmeniz deiti ya da büyüdüyse

Eer iletmeniz, web sitenizi tasarladnz zamanki konumda deilse; web sitenizi deitirmenin zaman gelmitir. Fakat iletmenizin yönünü deitirdiyseniz, yeni hizmet ve ürünler sunmaya baladysanz ya da iletmeniz belirgin bir ekilde büyüme gösterdiyse, web sitenizi yenilemenin vakti gelmi demektir. letmenizde yer alan deiiklerin, web sitenizin yapsnda, tasarmnda ve stratejisinde nasl yanstlmas gerektiini düünün.

Siteniz 1995 ylnda tasarlanm gibi görünüyorsa

Bir web sitesinin uzun zamandr güncellenmediini; yava yüklenen grafiklerden, sitenin parça parça yüklendii eski tip “çerçeveli” kodlamalardan, küçük clip-art animasyonlardan ve HTML yerine resim olarak oluturulmu metinlerden anlayabilirsiniz. Siteniz bu özelliklerden birine bile sahipse, iletmeniz için pekiyi olmaz. Ziyaretçiler sizin fi tarihinden kalm bir irket olduunuzu ve yeniliklere ayak uyduramadnz düünebilirler. Web sitenizin modern görüntüsü, iletmenizin güvenilirliini arttracaktr.

Sitenizdeki bilgiler, kullanclar için kullanl deilse

Eer web sitenizde yer alan metinlerden honut deilseniz, ya da bu konuda kullanclardan sürekli soru alyorsanz; web sitenizin metninde düzenlemeler yapmak ya da metni yeniden yazmak gerekebilir. Eer sitenize zaman zaman bir eyler ekliyorsanz ve bu eklemelerden dolay sitenizde gezinmek zorlatysa; web sitenizde gezinmeyi kolaylatrmak için, sitenizi yeniden tasarlamanz uygun olabilir. Web sitenizi ziyaret eden kiilerin, aradklarn daha kolay bulmalar ve istedikleri bilgiye birkaç tklama ile ulamalar iyi olacaktr.

Sitenizin eksikliklerinden dolay özür dilemek zorunda kalyorsanz

Siteniz bir gurur kayna olmaldr. Müterilere ve potansiyel müterilere, iletmeniz ile ilgili bilgi vermenin en kolay yolu web sitesidir. Eer baz bilgilerin eksiklii ya da resimlerin hatas ya da tasarmn kötülüü yüzünden özür dilemeniz gerekirse, müteriler sizin yeterince profesyonel olmadnz düünürler. Sitenizin eklinin harika göründüünü ve mükemmel olduunu gören ziyaretçiler, yaptnz ilerin de öyle olduunu düüneceklerdir.


Arama motorlarndan iyi sonuç alamyorsanz

Arama motorlarndaki düük sralamalar, sitenizin iyi optimize edilmemi olmasndan kaynaklanyor olabilir. Arama motorunda üst sralarda yer alamyor olmanzn sebebi, sitenizin kötü tasarm ya da hatal kodlamalardr. Sitenizin çerçeveler kullanlmadan tasarlanmasna ve metinlerin HTML olarak kodlanmasna önem verin. Ayrca flash sitelerin, arama motorlar için optimize edilmesi oldukça zordur.


Web siteniz yeni müteri getirmiyor ve satlarnzn artmasn salamyorsa

Eer siteniz çok uzun bir süre önce tasarlanmsa, sadece online bir broür olarak görev yapyor demektir. Aslnda bu bir süre önceye kadar oldukça çok tercih ediliyordu. Fakat iletmeler, web sitelerinin bir broürden daha fazla ey ifade ettiini; satlar arttrmaya yardmc olduunu, yeni müteriler saladn ve iletmeleri ileriye götürdüünü fark ettiler. Web sitenizi yeniden tasarlarsanz; yeni müteriler ve artan satlara unlar da ekleyebilirsiniz:

Ziyaretçileri harekete çarmak. Ziyaretçileri; bir ey satn almak, sizinle iletiime geçmek veya bülteniniz için kayt olmak için tevik eden aktiviteler.

letiim formlar, proje tahmin araçlar ve otomatik mail gönderme hizmetleri, müteriler ve potansiyel müterilerle iletiim halinde olmanz salayacaktr. Alveri sepeti sat yapmanz salar.

ndirilebilen bilgi paketleri, makaleler, anketler ve broürler de ürünleriniz ve hizmetleriniz ile ilgili tüketici sorularna yant verecek ve onlar satn almaya itecektir. Eer müterilerin mail adreslerini ya da iletiim bilgilerini yazabilecekleri bir alan varsa, müteri listenizi de geniletme imkannz olabilir. Bunlar sitenizin size salayaca yararlardan sadece bir kaç. Sitenizin daha iyi bir performans göstermesi için, dier siteleri ziyaret ederek fikir alabilirsiniz ve onlarn yararlandklar özellikleri not edebilirsiniz.

Web sitenizi güncellemek çok pahalya mal oluyorsa

Eer sitenizde yaptnz deiiklikler size çok pahalya mal oluyorsa ve daha yapmanz gereken çok fazla ey varsa, sitenizi toptan yenilemenin zaman gelmi demektir. Sitenizde yapmak istediiniz her eyi tek tek yazn ve bir web tasarmcsna bavurun. Eer yapmanz gereken büyük deiiklikler varsa, sitenizi batan yaratmak daha ucuza mal olabilir.

Eer siteniz Flash ile oluturulmu ya da sizin ekleme yapamayacanz ekilde kodlanmsa; sitenizi yeniden tasarlatmak ve kodlatmak ekleme yapmanza imkan tanyabilir. Eer deiiklik yapabilme ve metin ekleyebilme imkannz olursa, deiiklikleri kendiniz rahatlkla yapabilirsiniz ve hiçbir ödeme yapmanz da gerekmez. Sitenizi müterileriniz ve iletmeniz için en iyi konuma getirebilmek için, istediiniz deiimi yapabilirsiniz.

Eer siteniz, yukarda saylan problemlerden birine sahipse, yeniden tasarlama yapmann vakti gelmi demektir. Güncellemek ve revize etmek için gerekli admlar, her türlü konu ve probleme göre deiecektir. Belki de en batan balamanz gerekmiyordur. Ve sitenizdeki problemlerin hepsini belirlediinizden emin olun ki, ksa bir süre sonra yeniden güncelleme yapmanz gerekmesin.

 
 
 
  Ana sayfa | Hakkmzda | Hizmetlerimiz | Referanslarmz | Tm Haberler | Destek | letiim
  Ambiyans Bilgi ve letiim - Tm haklar sakldr ® 2009
 

adwords, alan adı, alan adı kaydı, alan adı kayıt, alan adı tescil, alan adı tescili, ambiyans, arama motoru kayıt, asp net hosting, asp web hosting, banner tasarımı, bedava domain, bedava forum hosting, bedava hosting, bedava web hosting, bedava web tasarım, broşür tasarım, cd basım, cd baskı, cd çoğaltma, cd tasarım, cd üretim, colocation, com domain, dedicated hosting, dedicated server, dizayn, domain hosting, domain kaydı, domain kayıt, domain name, domain register, domain reseller, domain tescil, domain tescili, domains, e ticaret, e ticaret sitesi, email hosting, eticaret, flash tasarım, grafik tasarım, grafik tasarımı, hazır site, hazır web sayfası, hazır web sitesi, hazır web tasarım, hosting, hosting firmaları, hosting net, hosting services, hosting şirketleri, hosting tasarım, interaktif cd, internet, internet reklam, internet reklamcılığı, internet sayfası tasarımı, internet sitesi, internet sitesi açma, internet sitesi tasarım, internet tasarım, internette reklam

isim tescili, istanbul web tasarımı, izmirde web tasarım, izmirde web tasarımı, joomla hosting, jsp hosting, kaliteli hosting, kartvizit cd, kartvizit tasarımı, katalog tasarımı, kiralık sunucu, kurumsal site, kurumsal web sitesi, linux hosting, logo, logo tasarım, logo tasarımı, logo tasarim, mail hosting, modern sayfa tasarımı, mssql hosting, mysql hosting, php mysql hosting, plesk hosting, radyo hosting, reklam, reklam ajansı, reklam ver, reklam vermek, reseller hosting, sayfası tasarım, site açmak istiyorum, site kayıt, site tasarım, site tasarımı, site tasarim, site tasarimi, site yapımı, sql server hosting, streaming hosting, tanıtım cd, türkçe domain, türkçe hosting, türkçe web tasarım, türkiye hosting, ucuz, ucuz domain, ucuz hosting, ucuz web hosting, ucuz web sitesi, ucuz web tasarım, ucuz web tasarımı, veb sitesi, veb tasarım, web alanı, web alani, web çözümleri, web design, web design istanbul, web dizayn, web domain, web grafik tasarımı, web hosting

web paketi, web pazarlama, web reklamı, web sayfa tasarım, web sayfası, web sayfası dizayn, web sayfası hazırlama, web sayfası tasarım, web sayfası tasarımı, web sayfası yapımı, web sayfasi, web site tasarımı, web sitesi, web sitesi hazırlama, web sitesi kurmak, web sitesi şablonları, web sitesi tasarım fiyatları, web sitesi tasarım şirketleri, web sitesi tasarımı, web sitesi tasarımı fiyat, web sitesi tasarim, web sitesi tasarimi, web sitesi yapanlar, web sitesi yapmak, web sitesi yaptırmak, web tasarım, web tasarım dersleri, web tasarım eğitimi, web tasarım firmaları, web tasarım fiyat, web tasarım fiyatları, web tasarım hizmetleri, web tasarım için, web tasarım kursları, web tasarım kursu, web tasarım şirketi, web tasarım şirketleri, web tasarım ücretleri, web tasarımı, web tasarımı fiyat, web tasarımı fiyatları, web tasarımı yapan, web tasarımı yapan firmalar, web tasarim, web tasarimi, web yapımı, web yazılım, web yönetim, website tasarımı, website tasarim, websitesi, webtasarım, webtasarim, wep site, wep site tasarımı, wep sitesi yapımı, wep tasarım, windows hosting, www tasarim