Ambiyans Bilgi ve Ä°letişim Ana sayfa   Site haritası   Eposta   Sık kullanılanlara ekle     
  Ambiyans WEB Sitesi Tasarım
 
Hizmetlerimiz
 
Web Sitesi Tasarım
Neden bir WEB siteniz olmalı?
Firmanızın İnternette Yer Almaması İçin Nedenleriniz Mi Var?
Size nasıl bir site gerekli?
Statik WEB tasarım
Dinamik WEB sayfası
Intranet uygulamaları
KOBI'lerin internet stratejileri nasıl olmalı
Internet ihracatçıya nasıl yardımcı olabilir?
Zaten bir WEB sitem var yenilemem gerekir mi?
Hosting / Yayınlama
Promosyon / Eşantiyon
Interaktif CD
Katalog / Brosür
Fotograf çekimi
Grafik tasarım
 
Internet ihracatçıya nasıl yardımcı olabilir?
 

İnternet, iletişimin telefon hatları aracılığı ile sağlandığı dünyayı saran bilgisayarlar ağıdır. 20 yıl önce belli bir topluluk içinde bilgi paylaşımı amacı ile kullanılan bir kanal olarak başlamıştır. Günümüzde, önemli firmalar ve pek çok kamu kuruluşu veya özel sektör kuruluşu İnternet’te bulunmakta ya da diğer bir deyişle bir siteye sahip bulunmaktadır. İnternetin kullanımı çok hızlı bir şekilde gelişmektedir. Küçük ve orta ölçekli firmaların İnternette varlığı giderek daha fazla hissedilmektedir.

İnternet ihracatçılara şu konularda yardımcı olabilir:

Firmanın faaliyetlerini tanıtmak: İnternet, firmaların faaliyetlerini ayrıntılı olarak tanıtma ve müşterilerden doğrudan geri bildirim alma imkânı veren, potansiyel ticari ortaklarla temas kurmayı sağlayan ucuz bir yöntemdir.

Ürünü ya da hizmeti tanıtmak: İhracatçı, İnternette ürünü ya da hizmeti konusunda kolayca bilgi alınabilecek bir site oluşturabilir. Bazı ülkelerde internette bir siteye sahip olmak, güvenilirlik kazanmanın ve müşteri ile ilişkilerin devam ettirilmesinin temel unsurudur.

Yabancı pazarları araştırma: İnternet, farklı ülkeler, uluslararası pazarlar, uluslararası ticaret, ürünler, üretim metotları, ürün ve üretim konusunda yeni icatlar vb. konularda bilgi alınabilecek bir kaynaktır. Ek olarak istatistikî bilgi, şirket listeleri, devlet ve özel kuruluşlar hakkında bilgi, uluslararası anlaşmalar konusunda bilgi de sağlamaktadır.

İnternet sürekli gelişen elektronik ticaret yöntemleri sayesinde, çok ucuz maliyetlerle uluslararası pazarlamada etkin ve ekonomik bir alternatif kanal haline gelmiştir. İnternet, firmaların tanıtım ve potansiyel müşterilerle ilişki kurabilmesinin yanı sıra, en yaygın biçimi ile on-line pazarlama/internet mağazacılığı gibi elektronik ticaret yöntemleri ile de küresel bir pazarda, 7 gün 24 saat pazarlama ve doğrudan satış olanakları sunmaktadır.

Çok geniş ve görünüşte sınırsız bilgi alma olanakları sunan İnternet’in kullanımı, bu konuda yeni olan küçük ve orta ölçekli firmalara çok zor görünebilir. Dolayısıyla İnternet’i daha etkin kullanabilmek için, nasıl çalıştığı hakkında bazı temel bilgileri öğrenmek önem kazanmaktadır. Temel bilgiler öğrenildikten kısa bir süre sonra, ihracatçı İnternet’ten bilgi almanın, bir telefonun tuşlarına basmaktan daha zor olmadığını görecektir.

Eğer ihracatçı henüz İnternet’e bağlanmamış ise, bu hizmeti almak için gerekli işlemler ve abonelik maliyetleri hakkında bilgi toplamalıdır.

Kaynak : www.igeme.org.tr

 

 

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız sizinle irtibata geçebilmemiz için burayı tıklayın.

Eğer benim de bir web sitem olsun istiyorsanız teklif almak için burayı tıklayın.

 
 
 
  Ana sayfa | Hakkımızda | Hizmetlerimiz | Referanslarımız | Tüm Haberler | Destek | İletişim
  Ambiyans Bilgi ve İletişim - Tüm hakları saklıdır ® 2009
 

adwords, alan adı, alan adı kaydı, alan adı kayıt, alan adı tescil, alan adı tescili, ambiyans, arama motoru kayıt, asp net hosting, asp web hosting, banner tasarımı, bedava domain, bedava forum hosting, bedava hosting, bedava web hosting, bedava web tasarım, broşür tasarım, cd basım, cd baskı, cd çoğaltma, cd tasarım, cd üretim, colocation, com domain, dedicated hosting, dedicated server, dizayn, domain hosting, domain kaydı, domain kayıt, domain name, domain register, domain reseller, domain tescil, domain tescili, domains, e ticaret, e ticaret sitesi, email hosting, eticaret, flash tasarım, grafik tasarım, grafik tasarımı, hazır site, hazır web sayfası, hazır web sitesi, hazır web tasarım, hosting, hosting firmaları, hosting net, hosting services, hosting şirketleri, hosting tasarım, interaktif cd, internet, internet reklam, internet reklamcılığı, internet sayfası tasarımı, internet sitesi, internet sitesi açma, internet sitesi tasarım, internet tasarım, internette reklam

isim tescili, istanbul web tasarımı, izmirde web tasarım, izmirde web tasarımı, joomla hosting, jsp hosting, kaliteli hosting, kartvizit cd, kartvizit tasarımı, katalog tasarımı, kiralık sunucu, kurumsal site, kurumsal web sitesi, linux hosting, logo, logo tasarım, logo tasarımı, logo tasarim, mail hosting, modern sayfa tasarımı, mssql hosting, mysql hosting, php mysql hosting, plesk hosting, radyo hosting, reklam, reklam ajansı, reklam ver, reklam vermek, reseller hosting, sayfası tasarım, site açmak istiyorum, site kayıt, site tasarım, site tasarımı, site tasarim, site tasarimi, site yapımı, sql server hosting, streaming hosting, tanıtım cd, türkçe domain, türkçe hosting, türkçe web tasarım, türkiye hosting, ucuz, ucuz domain, ucuz hosting, ucuz web hosting, ucuz web sitesi, ucuz web tasarım, ucuz web tasarımı, veb sitesi, veb tasarım, web alanı, web alani, web çözümleri, web design, web design istanbul, web dizayn, web domain, web grafik tasarımı, web hosting

web paketi, web pazarlama, web reklamı, web sayfa tasarım, web sayfası, web sayfası dizayn, web sayfası hazırlama, web sayfası tasarım, web sayfası tasarımı, web sayfası yapımı, web sayfasi, web site tasarımı, web sitesi, web sitesi hazırlama, web sitesi kurmak, web sitesi şablonları, web sitesi tasarım fiyatları, web sitesi tasarım şirketleri, web sitesi tasarımı, web sitesi tasarımı fiyat, web sitesi tasarim, web sitesi tasarimi, web sitesi yapanlar, web sitesi yapmak, web sitesi yaptırmak, web tasarım, web tasarım dersleri, web tasarım eğitimi, web tasarım firmaları, web tasarım fiyat, web tasarım fiyatları, web tasarım hizmetleri, web tasarım için, web tasarım kursları, web tasarım kursu, web tasarım şirketi, web tasarım şirketleri, web tasarım ücretleri, web tasarımı, web tasarımı fiyat, web tasarımı fiyatları, web tasarımı yapan, web tasarımı yapan firmalar, web tasarim, web tasarimi, web yapımı, web yazılım, web yönetim, website tasarımı, website tasarim, websitesi, webtasarım, webtasarim, wep site, wep site tasarımı, wep sitesi yapımı, wep tasarım, windows hosting, www tasarim